Strażacki Duathlon w Dusznikach-Zdrój. Zgłoś swoją sztafetę!

///Strażacki Duathlon w Dusznikach-Zdrój. Zgłoś swoją sztafetę!
https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.duathlonduszniki.pl%2F&h=ATPJNjEjUfFzXyV7dD-1p5VGCkQnTuRQlneRz-cNz7MrX1kYKnhQyJRHQuJLE7oxCtAHKxzIRIjBlCyeNBsGVHHv7VYZ3jyzPWhc39414w2C18YSTfk&s=1

Już 22 września na trasach w Dusznikach-Zdroju strażacy ze wszystkich formacji będą mieli okazję zmierzyć się w sztafecie podczas Duathlonu 2018.

Zawody zostaną rozegrane na dystansie 42,5 km, a w ramach jednego startu nastąpią dwie zmiany. Pierwszy zawodnik będzie miał do pokonania 7 km biegiem, następnie jego zmiennik przejedzie na rowerze ich trzydzieści jeden. Start zakończy bieg pierwszego zmiennika ponownie na dystansie 3,5 km. Strażacy podczas zawodów zostaną sklasyfikowani w specjalnej kategorii i będą walczyć o Puchar Prezesa OSP Województwa Dolnośląskiego. Ponad to w ramach startu w Duathlonie 2018 każdy zawodnik weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Wydarzenie na Facebook’u

– Skąd pomysł na Cross Duathlon ? W dobie rozwoju aktywności Polaków i chęci rywalizacji w sportach amatorskich, powstała myśl aby wykorzystać i połączyć dwie niezwykle popularne dyscypliny – bieganie i jazdę na rowerze. Duathlon w dużej mierze opiera się na triathlonie, lecz 1 etap pływania został zastąpiony bieganiem, to raczkująca aczkolwiek mocno rozwijająca się dyscyplina, w regionie Ziemi Kłodzkiej będzie to dopiero druga tego typu impreza. – mówi Jakub Biernacki, organizator i pomysłodawca Cross Duathlon 2018. Z jednej strony piękne alejki biegowe parku zdrojowego i dusznickich ścieżek zdrowia oraz trochę bardziej wymagające trasy Duszniki Arena, z drugiej strony adrenalina i widowiskowość w postaci strefy zmian, w której będzie się wiele działo. Sztafeta ramię w ramię to fantastyczna forma integracji sportowej w dwuosobowych zespołach.
Każda jednostka Straży Pożarnej może zgłosić swoją jedną sztafetę poprzez formularz na www.duathlonduszniki.pl

Udział w zawodach jest płatny, a wysokość wpisowego zależy od terminu zgłoszenia

By | 2018-05-29T17:34:06+00:00 Maj 29th, 2018|Kategorie: Inne, Wszystkie wpisy|Tagi: , , |0 komentarzy

Koniecznie podziel się swoim zdaniem!